Ancelotti, Madrid’deki “balayı”na devam etmek istiyor ve Atleti’nin namus muhafızı kararına saygı gösterecek

Home » Ancelotti, Madrid’deki “balayı”na devam etmek istiyor ve Atleti’nin namus muhafızı kararına saygı gösterecek

Ancelotti, Madrid’deki “balayı”na devam etmek istiyor ve Atleti’nin namus muhafızı kararına saygı gösterecek

Real Madrid'in patronu Carlo Ancelotti
Real Madrid’in patronu Carlo Ancelotti

Carlo Ancelotti, Real Madrid’de “uzun bir balayı” yaşamaya devam etmeyi umuyor ve kulübün Pazar günkü derbide takımına şeref kıtası vermemesine rağmen Atletico Madrid’e saygı duyduğunu söyledi.

Los Blancos, en dramatik koşullarda Şampiyonlar Ligi finaline ulaşmadan önce geçen hafta Espanyol’u 4-0 yenerek 35. LaLiga şampiyonluğunu kutladı.

Madrid, gecede 1-0 ve toplamda 5-3 gerideydi ve yedek Rodrygo sakatlık sürelerinde iki gol atmadan önce, Karim Benzema’nın uzatmalarda kazanan penaltıyı atması ve Paris’te Liverpool ile bir gösteri oluşturmak için dramatik sahneler.

Espanyol galibiyetinin ardından Ancelotti, takımıyla kutlama yaparken puro içerken görüntülendi – bu fotoğraf sosyal medyada viral oldu.

Madrid’deki ikinci döneminde yenilenmiş bir gençliğin tadını çıkarıp çıkarmadığı sorulduğunda, Ancelotti bir basın toplantısında şunları söyledi: “[Her zamankinden daha fazla keyif alıyorum] diyebilirsiniz.

“Ancak Napoli’de geçirdiğim zamandan gerçekten keyif aldım, örneğin şampiyonluklar kazanmadım, yönettiğim tüm kulüplerde geçirdiğim zamandan keyif aldım.

“Everton’da şampiyonluk kazanamadım ama Liverpool’u yenmeyi sevdim. Everton şu anda mücadele ediyor, Everton ile masayı oldukça yukarıda bitirdik.

“Real Madrid farklı. Evet, bu bir balayı dönemi. Ben hala balayındayım, Aralık’tan Mayıs’a kadar uzun bir balayındayım – umarım Mayıs’ın sonudur.”

Madrid’in şampiyonluğu yeniden kazanmasından bu yana ilk lig karşılaşması, Pazartesi günü bir şeref kıtası sağlamayacaklarını söyleyen bir açıklama yapan Atleti’deki formda şampiyonlar karşısında görevden aldıkları tarafa karşı – İspanyol futbolunda yaygın olan bir davranış.

Yine de Ancelotti’nin karar konusunda hiçbir çekincesi yok.

Buna alışık değilim çünkü İtalya’da görmüyoruz. Yaparlarsa harika, yapmazlarsa kulübe saygı duyarım” dedi.

“Atletico Madrid’e büyük saygım var”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir