Simeone: Atletico’nun Şampiyonlar Ligi kalifikasyonunu güvence altına almak için ‘dört finali’ var

Home » Simeone: Atletico’nun Şampiyonlar Ligi kalifikasyonunu güvence altına almak için ‘dört finali’ var

Simeone: Atletico’nun Şampiyonlar Ligi kalifikasyonunu güvence altına almak için ‘dört finali’ var

Atletico Madrid Teknik Direktörü Diego Simeone
Atletico Madrid Teknik Direktörü Diego Simeone

Diego Simeone, Atletico Madrid’in Pazar günkü Real Madrid derbisine hazırlanırken Şampiyonlar Ligi futbolunu güvence altına almak için “dört finali” kaldığında ısrar ediyor.

Atletico, geçtiğimiz Cumartesi günü Athletic Bilbao’ya 2-0 yenilerek Granada ile golsüz berabere kaldı ve beşinci sıradaki Real Betis’in Simeone’nin sadece üç puan gerisine gitmesine izin verdi.

LaLiga şampiyonu Real Madrid, geçen hafta sonu Espanyol’a karşı kazandığı zaferin nezaketini korumak için dört maçla şampiyonluğu güvence altına aldı ve Los Blancos’a karşı tüm yarışmalarda son sekizini kaybeden Atletico için sırada.

Madrid ayrıca LaLiga’da Atletico’ya karşı 11 maçlık yenilmezlik serisine sahip, en iyi derbileri Simeone’ye teknik direktör olarak koşuyor ve Arjantinli, Rojiblancos’un baskıyı hafifletmek için bir sonuca ihtiyacı olduğunu biliyor.

Cumartesi günü bir maç öncesi basın toplantısında gazetecilere verdiği demeçte, “Gerçek şu ki belirleyici bir durumdayız, dört final kaldı.”

“Derbiyi en iyi şekilde, büyük bir şevkle karşılayacağız ve durumla ilgili konuşulan her şeyden kaçınmaya çalışacağız. Bizi endişelendiren sonuç.

“Umarım takım kendini en iyi şekilde ifade edebilir, güçlü, odaklı, rekabetçi ve oradan güzel şeyler olur. Kendinizi güçlü gösterirseniz maçta her şey olumlu olur.”

Atletico, Wanda Metropolitano’daki başlama vuruşundan önce, Madrid’e bir şeref kıtası teklif etmeyeceklerini doğrulayarak, performatif hareketin gerekli olmadığını iddia eden güçlü tepkileriyle zaten bir heyecan yarattı.

Bunun yerine Atletico, komşularını bir açıklamayla tebrik etti ve Simeone, onur kıtasını çevreleyen medya çılgınlığına duyulan ihtiyacı sorgularken Carlo Ancelotti’nin çalışmalarını överek aynı şeyi yaptı.

“Her zaman bu soru arayışında, tartışma yaratmaya çalışıyorlar, ne dedi, ne hissetti” diye ekledi.

“Gerçek şu ki, kulübün her şeyden önce Real Madrid’i tebrik etmek için yaptığı bir açıklamada söylediği şey, futbolculara ve teknik heyetlerine harika bir iş çıkardıkları için.

“Daha yeni şampiyon olan Madrid’e büyük saygım var, ancak bütün gün bizimle olan insanlarımıza daha fazla saygı duyuyoruz.”

Madrid’in şampiyonluğu kazanmasına rağmen Simeone, Ancelotti’nin tanıdık bir Los Blancos kurulumuna hazırlanırken çok fazla taktiksel değişiklik yapmayacağını öne sürdü.

“Yapı veya oyun şekli değişmeyecek” diye devam etti. “Carlo çok net fikirleri olan harika bir koç. Bu durumda isimler değişir ama taktikler değişmez.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir