Vlahovic, Luis Diaz, Alvarez? Man Utd yönetim kurulu Ocak ayında sözleşme imzalamayı reddetti – Rangnick

Home » Vlahovic, Luis Diaz, Alvarez? Man Utd yönetim kurulu Ocak ayında sözleşme imzalamayı reddetti – Rangnick

Vlahovic, Luis Diaz, Alvarez? Man Utd yönetim kurulu Ocak ayında sözleşme imzalamayı reddetti – Rangnick

Ralf Rangnick (L), Manchester United'da küçük forvet seçenekleriyle bırakıldıktan sonra Cristiano Ronaldo'ya güvenmek zorunda kaldı.
Ralf Rangnick (L), Manchester United’da küçük forvet seçenekleriyle bırakıldıktan sonra Cristiano Ronaldo’ya güvenmek zorunda kaldı.

Ralf Rangnick’e göre Manchester United, yönetim kurulunun Ocak ayı sonlarında bir forvet imzalamayı reddetmesi nedeniyle hücum seçeneklerinden yoksun kaldı.

Rangnick, kulüp efsanesi Ole Gunnar Solskjaer’in görevden alınmasının ardından Kasım ayında geçici görev aldı ve RB Leipzig’deki teknik rolünden sonra transfer pazarında oldukça beğenilen bir operatör olarak geldi.

United taraftarları, RB Salzburg’da daha önce Erling Haaland, Sadio Mane ve Naby Keita gibi isimlerle küçük ücretler karşılığında sözleşme imzalamış olan Almanların bazı transfer mücevherleri teslim etmesine izin verileceğinden umutlu olabilir.

Ancak, huzursuz Anthony Martial’ın Sevilla’ya kiralanması ve Mason Greenwood’un Ocak ayında üç gün kala kulüp tarafından süresiz olarak askıya alınmasından sonra United, bunun yerine forvet sıkıntısı yaşadı.

Rangnick, daha sonra Juventus için Fiorentina’dan ayrılan Dusan Vlahovic, Manchester City’ye bağlı Julian Alvarez ve Liverpool’a Porto’dan katılan Luis Diaz için hamleler gördü, ancak hiçbiri meyve vermedi.

Bu, United’ı, 10 maçta son 13 lig golünden dokuzunu atan, her zaman yeşil kalan Cristiano Ronaldo’ya güvenmek zorunda bıraktı ve Edinson Cavani, fitness ve sakatlık sorunları nedeniyle engellendi.

“O zamanlar cevap hayırdı, piyasada bize gerçekten yardımcı olabilecek hiçbir oyuncu yoktu – birkaç kişi vardı, şu anda Liverpool’da olan Diaz, yazın Manchester City’de olacak Alvarez, o sırada hala Vlahovic. Rangnick, “Fiorentina’yla birlikteydim, şu an aklıma gelenler sadece üçü.”

“O zamanlar dört gün izinliydik ve Pazar günü Mason Greenwood’la ilgili sorunlar hakkında bilgilendirildim ve açıkçası Anthony Martial çoktan ayrılmıştı.

“Sonra dört gün içinde bazı forvetlerimizin eksik olduğunun farkındaydım ve bu mantıklı olabilir, hala üç yarışmadaydık – Şampiyonlar Ligi, FA Kupası ve ligde dördüncü ama bu geçmişte kaldı ve artık bize yardımcı olmuyor.

“Yönetim kuruluyla konuştum ve en azından konuşup, kiralık veya kalıcı bir oyuncu alıp alamayacağımızı analiz etmemiz gerektiğini söyledim ama sonunda cevap hayır oldu.

“Hala en azından denememiz gerektiğine inanıyorum, eğer 48 saat içinde bulup yapabilseydik, 48 saat kısa bir süre ama yine de 48 saat, denemeye ve dahili olarak tartışmaya değer olabilirdi ama yapmadık” t ve yapılmadı.”

Rangnick, sezon sonunda Avusturya ile olan koçluk taahhütlerinin yanı sıra danışmanlık rolüne geçecek ve United’ın servetini dönüştürmek için yeni gelen Erik ten Hag ile ortak olacak.

Rangnick, United’ın rekabet etmek için 10’a kadar oyuncuya ihtiyacı olabileceğini iddia ederken, Ten Hag transferler konusunda bazı kararlar talep etti.

Rangnick, Old Trafford’daki yeniden inşa işinin ne kadar büyük olacağı konusunda hiçbir yanılgı içinde değil.

“Şu ana kadar geçirdiğimiz kötü sezonla ilgili iyi bir şey varsa, o da artık herkesin sorunların ne kadar büyük ve nerede olduğunun ve seviyeyi tekrar yükseltmek ve yeniden ciddi bir şampiyonluk yarışmacısı olmak için ne yapılması gerektiğinin farkında olması gerektiğidir. ve tüm mesele bu – bana göre yapılması gereken çok açık, en önemli olan da bu,” dedi Rangnick.

“Ben gelmeden önce herhangi bir sorun olmasaydı gelmezdim, muhtemelen Ole [Gunnar Solskjaer] hala burada oturmuş sorularınızı yanıtlıyor olurdu.

“Takımın Kasım ayının sonunda zaten bazı sorunları vardı ve hepimizin bildiği gibi ilk birkaç ayda Ocak ayının sonuna kadar gelişiyorduk, daha az gol yedik, West Ham’dan sonra 2.1 puan ortalamamız vardı. ama sonra o uluslararası molada üç oyuncu kaybettik ve gol atmakta ve dengemizi bulmakta sorun yaşadık.”

“Şimdi ileriye bakma zamanı, şimdi oynayacağımız iki maçımız var, elimizden geldiğince iyi oynamaya, bu iki maçtan alabileceğimiz kadar puan almaya çalışıyoruz.

“O zaman Erik ile birlikte, yönetim kurulu ile birlikte, keşif departmanıyla birlikte, umarım oyuncuları bulup ikna ederler, mesele sadece onları bulmak değil, aynı zamanda onları Manchester United’a gelmeye ikna etmek zorundasınız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir