Ancelotti: Real Madrid’de Bale ile soyunma odası sorunu yok

Home » Ancelotti: Real Madrid’de Bale ile soyunma odası sorunu yok

Ancelotti: Real Madrid’de Bale ile soyunma odası sorunu yok

Real Madrid'in yıldızı Gareth Bale
Real Madrid’in yıldızı Gareth Bale

Carlo Ancelotti, Galler milli takımı Los Blancos’un LaLiga şampiyonluk kutlamalarını kaçırdıktan sonra Real Madrid soyunma odasında Gareth Bale ile sorun olmadığında ısrar etti.

Madrid, geçtiğimiz Cumartesi günü Espanyol’u Santiago Bernabeu’da 4-0 mağlup ettiği ve Los Blancos’un maçtan sonra taraftarların önünde kupayla sahada kutladığı 35. lig şampiyonluğunu kaldırdı.

Ancelotti’nin tarafı daha sonra ertesi gün İspanya başkenti çevresinde bir otobüs geçit törenine başladı, ancak Bale, yokluğundan dolayı “sırt spazmları”ndan bahsettiği için her iki olayda da hazır değildi.

Eden Hazard, Bale gibi, bu sezon Madrid’de pek forma giymedi, ancak Şampiyonlar Ligi’nde Manchester City’yi mağlup ettikten sonra hafta ortası kutlamalarına neşeyle katıldığı görülüyor.

Bu, bu sezon LaLiga’da sadece beş kez oynayan Bale’nin popülaritesi konusundaki spekülasyonları sürdürdü, ancak Ancelotti, takımının eski Tottenham’lı adama “karşılıklı saygı duyduğuna” inanıyor.

İtalyan, Cumartesi günü düzenlediği basın toplantısında gazetecilere verdiği demeçte, “Soyunma odasıyla mesafe yok, karşılıklı sevgileri var, hareket edemediği için yoktu. Benim başıma geldi.”

Dani Ceballos, bir sonraki transfer penceresinde çıkış kapısıyla bağlantılı bir başka Los Blancos ismi, ancak son haftalarda son dokuz maçın sekizinde yer alan daha fazla şans teklif edildi.

Ancelotti, Pazar günü LaLiga’da Atletico Madrid ile karşılaşacağı çatışma öncesinde orta saha oyuncusunu kulüpte tutma arzusunu ortaya koydu.

Ceballos ile görüştüm, onun hakkında ne düşündüğümü, kulübün onun hakkında ne düşündüğünü biliyor ve en iyi karar olduğunu düşündüğü şeyi yapması gerekiyor.”

“Benim ne düşündüğümü, takım arkadaşlarının ne düşündüğünü biliyor, sonra oturup ne yapmak istediğine karar vermeli.”

Bu arada Ancelotti, Şampiyonlar Ligi’ndeki olağanüstü geri dönüşte Pep Guardiola’nın Şehri karşısında etkileyici olan sağ bek Dani Carvajal’a özel övgüde bulundu.

“Sakatlıklarla mücadele etti ama iyi ve güçlü bir kişiliği var” diye devam etti. “Zaman zaman hayal kırıklığına uğradığını ve yüzde 100’e ulaşamadığını biliyorum.

“Manchester City’ye karşı olağanüstüydü. Hiç kimse havlu atmadı, pes etmedi. Real Madrid formasını giymek bu oyuncular için çok şey ifade ediyor, Carvajal şu ​​anda mükemmel durumda, çok yardımcı oluyor.

“Ayrıca, takımın ona en çok ihtiyaç duyduğu anda oradadır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir