Mendes: Ronaldo’nun Ballon d’Or’u kazanmaması haksızlık

Home » Mendes: Ronaldo’nun Ballon d’Or’u kazanmaması haksızlık

Mendes: Ronaldo’nun Ballon d’Or’u kazanmaması haksızlık

Yatırım yap Kazanmaya Başla

Jorge Mendes, oyuncusuna sahip çıkmayı sürdürüyor. Portekizli menajere göre Ronaldo son iki Ballon d’Or’un en az birini hak etti.
Jorge Mendes’e göre Cristiano Ronaldo’nun Ballon d’Or’u kazanmamış olması haksızlık.
2019 Ballon d’Or’u Lionel Messi altıncı defa kazanarak beş ödüllü Ronaldo’nun önüne geçerken Virgil Van Dijk ikinci, Portekizli yıldız ise üçüncü oldu.
Fakat Ronaldo’nun menajerliğini yapan Mendes’e göre bu durum adil değil.

Mendes konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Cristiano son iki yılda Ballon d’Or’u en az bir defa kazanmayı hak etti. Eğer Real Madrid’de oynuyor olsaydı kazanırdı. Ama gelecek sene yine kazanacağını düşünüyorum.” şeklinde konuştu.
Ronaldo’nun Portekiz’in kaderini değiştirdiğini savunan Mendes, “Ronaldo’nun Ballon d’Or’u kazanamamış olması adaletsizlik. Uluslar Ligi’nde şampiyon oldu. Portekiz Ronaldo’dan önce hiçbir şey kazanmamıştı. Onunla birlikte Avrupa Şampiyonu ve Uluslar Ligi şampiyonu oldular. Portekiz gibi küçük bir ülke Ronaldo sayesinde değişti. Dünya futbolunu dönüştürdü.” ifadelerini kullandı.
Barcelonalı Lionel Messi, 2018-19 sezonunda çıktığı 50 maçta 51 gol atıp 19 asist yaparken, Juventus forması giyen Ronaldo 44 maçta 30 gol 10 asistlik performans sergiledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir