Milan patronu Pioli, “En iyi olduğumuzu gösterme zamanımız geldi”

Home » Milan patronu Pioli, “En iyi olduğumuzu gösterme zamanımız geldi”

Milan patronu Pioli, “En iyi olduğumuzu gösterme zamanımız geldi”

Stefano Pioli, Milan'ın Fiorentina'yı mağlup etmesini kutluyor
Stefano Pioli, Milan’ın Fiorentina’yı mağlup etmesini kutluyor

Milan patronu Stefano Pioli, Rossoneri’yi Pazar günü Hellas Verona’ya karşı masanın başına dönmeye çalıştıklarında Serie A’nın “en iyi” tarafı olduklarını göstermeye çağırdı.

Rossoneri 13 lig maçında yenilmedi, sekiz galibiyet ve beş beraberlik aldı ve sadece Liverpool, Reds’in Premier Lig’de Cumartesi günü Tottenham ile karşılaşacağı karşılaşmadan önce Pioli’nin Avrupa’nın ilk beş ligindeki takımından daha uzun bir yenilmezlik serisine sahip.

Ancak Milan, yerel rakipler kemer için gergin bir savaşta kilitli kalırken, rakipleri Inter’in Cuma günü heyecan verici bir mücadelede Empoli’yi 4-2 yenmesinin ardından Serie A’da ikinci sıraya düştü.

Milan, Serie A sezonunun bu aşamasında (35 maçta 77 puan), Massimiliano Allegri yönetimindeki Scudetto’yu kazandıkları 2010-11 sezonundan bu yana aldıkları puandan daha fazla puana sahip.

Verona’ya yapılacak çok önemli gezi öncesinde konuşan Pioli, tarafının inanılmaz bir başarının eşiğinde olduğunu ve kalitelerini gösterme zamanının geldiğini söyledi.

“Şimdi olağanüstü bir şey yapmak ve bu ligin en iyisi olduğumuzu göstermek için yedi puan kaçırıyoruz” dedi.

“Artık tüm maçların nihai hedef için bir ağırlığı olacağı bir noktadayız. Büyük bir ilgi ve motivasyon gördüm.

“Verona’nın bizim için zorluklar yaratabileceğini biliyoruz, ancak son zamanlarda karşılaştığımız zorluklar bizi büyüttü. Sadece iyi olduğumuzu değil, daha iyi olabileceğimizi de göstermenin zamanı geldi.”

Milan, son sekiz lig maçında sadece bir gol yedi ve Mart ayından bu yana Avrupa’nın en iyi beş liginde en iyi savunma rekoruna sahip oldu ve son zamanlarda önemli sonuçlar elde etmesiyle ün kazandı.

Rossoneri’nin son iki maçında Fiorentina ve Lazio’yu yenmek için geç gollere ihtiyacı vardı ve Pioli, takımının sonuna kadar savaşma istekliliğinin şampiyonluk yarışında çok önemli olabileceğini söyledi ve Milan’ı Real Madrid’in olağanüstü Şampiyonlarında belirlediği örneği takip etmeye çağırdı. Lig’de Çarşamba günü Manchester City’yi yarı final galibiyeti aldı.

Milan olarak oynamalıyız, o zaman 1-0 kazanırsak veya birkaç gol daha alırsak, önemli olan takım olmak ve duyguyla oynamaktır. “Bizim tavrımız bu. Maç uzun sürse bile her zaman olduğu gibi maç boyunca özellikleri değiştirmeye çalışacağız.

“Atılacak adımlar her zaman aynı, maçları domine etmek istiyoruz, bu yüzden Real Madrid zihniyetiyle baştan sona bir takım olmalıyız.

“Oyuncularımı endişeli ve endişeli görmüyorum, motive olduklarını görüyorum. Endişeli ve telaşlı değil odaklanmış durumdayız. Olağanüstü bir büyüme oldu. Onları sakinleştirmek için burada olmam gerektiğini düşündüm, ama aslında değil, onlar değil. her zaman sakin ve güler yüzlüler, burada olmaktan mutlular.”

Sonunda Pioli, Madrid Açık’ta genç sansasyon Carlos Alcaraz’ın Rafael Nadal’ı yenmesini izlemekle çok meşgul olduğu için Nerazzurri’nin 2-0’dan Empoli’yi yenmek için geldiğini görmediğini açıkladı.

“Antrenmanımızı gözden geçirdim ve ardından harika bir tenis maçı izledim” diye güldü. “Alcaraz bir fenomen!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir